Ezeli rakiplerin bir araya geldiği La Liga, ülkemizde büyük merak uyandırmakta. Öyle ki futbol severlerin ilgiyle takip ettiği Avrupa liglerinden bir tanesi olduğunu belirtmek gerek. Özellikle de yıldız takım ile oyuncuların bulunduğu maçların bir hayli dikkat çektiğini göreceksiniz. Örnek verecek olursak Atletico Madrid ile Real Madrid ya da Barcelona karşılaşmalarını izlemeye alabilirsiniz. Son La Liga turnuvasında bu anlamda ezeli takipler Atletico Madrid ile Real Madrid bir araya gelmiştir. Ligin 31. haftasında boy gösteren takımların maç özetlerine, canlı anlatıma ya da istatistiklere yer verilmekte. İspanya Ligi maç özetleri ile kısa sürede yıldız takımları izleme şansına sahip olacaksınız.

Atletico Madrid Real Madrid Maç Özeti İzle

Maç özeti izle sayesinde bu iki takımın pozisyonlarını, oyuncuların durumlarını, golleri incelemeniz mümkün olmakta. Baştan da maçı bulmak için tarih detayları girmeniz önemlidir. Nitekim tarihlere göre maçların sıralanması söz konusudur. Bu sıralamalardan kısa sürede karşılaşmaya ulaşmak için de tarihlere dikkat etmekte fayda var. Lig başlamadan önce sunulan fikstür sayesinde bilgi sahibi olmanız zor değil. Hemen arkasından merak ettiğiniz maçları beklemeye başlayabilirsiniz. Yayında izleme şansı olmayanlar direk özetlerden de ilerleyebilir. Sonuç olarak bu ezeli rakiplerin son karşılaşmasına yönelik karşınıza çıkacak olan detaylar ise;

  • Maçın skoru 1-1 olarak ifade edilmekte.
  • İlk golün sahibi ise 53. dakikada Ronaldo olarak karşımıza çıkıyor.
  • İkinci golün sahibi ise Atletico takımında Antoine Griezmann şeklinde sunulmakta.
  • Bu iki golün akabinde topun kale ile buluşmadığı açıktır.

Özetlerin akabinde istatistiklere dahi göz atılabilir. Sonuç olarak bu değerlerden Barcelona’nın daha etkin rol oynadığını belirtmek gerek. Özellikle de topla oynama oranı %69 şeklindedir. Buradan da anlaşıldığı üzere Barcelona etkin rol oynamasına rağmen 1-1 olacak şekilde sahadan ayrılmıştır. Ancak bu karşılaşmaya rağmen ligde başı çektiğini de belirtmek gerek.

Atletico Madrid Barcelona Maç Özeti İzle

La Liga maç özetleri ile diğer yıldız takımların da değerlendirilmesi mümkün. Örneğin yine Atletico Madrid ile Barcelona karşılaşmasına yer veriliyor. Ezeli rakiplerin karşılaşmasını izlemek isteyenler tarih ile saatinden yola çıkmakta. Buna vakit bulamayanlar ise maç özetlerini değerlendirmeye alabilirler. Sonuç olarak maçın Barcelona önderliğinde sona erdiğini belirtmek gerek. Öyle ki karşılaşmanın 1-0 olacak şekilde sona erdiğini göreceksiniz. Bu anlamda maçın tek golüne imza atan isim ise Lionel Messi’dir. 26. dakikada gelen bu golün akabinde maç 1-0 olarak sona ermiştir. Nitekim maçın devamında topun kale ile buluşmadığını göreceksiniz.